Ресурсний навчально-практичний будівельний центр  
Ресурсний навчально-практичний будівельний центр  (далі —РНПБЦ) є структурним підрозділом Державного навчального закладу «Полтавський центр професійно-технічної освіти».
Мета діяльності РНПБЦ - реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів, підвищення кваліфікації фахівців підприємств, організацій, установ (далі — слухачі), впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій і матеріалів компанії «Хенкель Баутехнік» здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв’язку між підприємствами та іншими професійно-технічними навчальними закладами з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.
Напрями діяльності РНПБЦ :
Співробітництво з компанією «Хенкель Баутехнік», щодо впровадження інноваційних підходів до здійснення системного комплексного, орієнтованого на практику освітнього процесу в системі професійно–технічної освіти, передового досвіду з професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельних професій.
Реалізація завдань щодо впровадження у навчально–виробничий процес сучасних методик професійного навчання із застосуванням новітніх педагогічних та виробничих технологій, техніки, обладнання, інструментів і матеріалів.
Створення цілісної системи новітніх методик професійного навчання на основі вивчення кращого педагогічного та виробничого досвіду у  будівельної галузі і впровадження його у професійно-технічному навчальному закладі та в  інших навчальних закладах і установах.  Інформатизація і комп’ютеризація процесу професійного навчання.
Курсова підготовка робітничих кадрів будівельної галузі з вивченням теоретичного та практичного курсу за програмою «Майстер-курс «Ceresit»:
а) реставрація фасадів матеріалами Ceresit.
б) системи утеплення фасадів будівель матеріалами марки Ceresit.
в) декоративне опорядження фасадів будівель матеріалами Ceresit.
г) плиткове обладнання матеріалами Ceresit.
д) улаштування підлог матеріалами Ceresit.
Використання сучасного оснащення, новітніх матеріалів і технологій при підготовці учнів училища.
Функції РНПБЦ :
- розповсюдження, пропагування та впровадження інноваційних технологій компанії «Хенкель Баутехнік» у будівництво;
- налагодження ділових контактів з підприємствами, організаціями на регіональному та міжрегіональному рівнях з метою поліпшення підготовки та підвищення кваліфікації робітників-будівельників;
- вивчення науково-технічних досягнень у галузі будівництва та впровадження їх у навчальний процес ПТНЗ і будівництво;
- вивчення та використання прогресивного педагогічного досвіду з професійної підготовки робітників-будівельників;
- узгодження навчальних планів та програм професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки;
- проведення стажування майстрів виробничого навчання, викладачів професійного циклу.