13 березня 2018 року - 130 років від дня народження видатного педагога, письменника Антона Семеновича Макаренка. Його напрацювання є надбанням не лише української, але, безперечно, загальносвітової педагогічної науки і практики.

   Сьогодення відкриває нові можливості вивчення педагогіки Макаренка, та щоразу підтверджується універсальний позачасовий її виховний потенціал. Сучасні вітчизняні і не лише вітчизняні проблеми соціальної занедбаності дитинства, інтернаціональна педагогічна криза невблаганно повертають нас до педагогічних відкриттів, які зробив ще у 20-х роках минулого століття А. С. Макаренко.

 

   15 березня 2018 року за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області відбулася міжрегіональна онлайн-конференція на тему «Стратегія виховання молоді із використанням досвіду вітчизняної педагогіки».

      Під час вебінару розглядалися наступні питання:

  • ідеї А.С. Макаренка у практиці сучасного освітнього закладу;
  • теорія і практика педагогіки співробітництва;
  • становлення самодостатнього громадянина-патріота України у виховному просторі закладу освіти;
  • проблеми трудового та естетичного виховання молоді;
  • розвиток творчих здібностей учнів закладу професійної освіти як запорука соціального успіху.

Актуальними та змістовними були виступи представників Полтавської, Сумської, Харківської, Київської областей. Саме з цими регіонами пов’язаний життєвий, педагогічний і творчий шлях Антона Семеновича. У Білопіллі він народився; в Кременчуці навчався і розпочав трудову діяльність; у Полтаві здобув вищу освіту. У с. Ковалівка Полтавського району А.С. Макаренко організовує колонію для неповнолітніх правопорушників та безпритульних, згодом трудова колонія імені М.Горького переїжджає у м. Куряж під Харковом. А.С. Макаренко працював і в Харківській трудовій комуні ім. Ф. Е. Дзержинського. В останні роки свого життя був консультантом на громадських засадах колонії в Броварах поблизу Києва.

Зв'язок ідей А.С. Макаренка з сучасністю підтверджували усі учасники конференції, які презентували цікавий та корисний досвід роботи з учнівською молоддю.

Ознайомитися з матеріалами онлайн-конференції, переглянути відео та почитати монографію А.В. Ткаченка "Професійний розвиток особистості в практиці А.С. Макаренка"        можна за посиланням:

 https://drive.google.com/drive/folders/1IPJcnlkdab1OO479TuUBupk8aYcgQhCz

    Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка найтісніше пов’язаний із ім’ям Антона Семеновича, оскільки саме йому пощастило стати alma mater цього видатного педагога ХХ століття. На базі університету проводяться постійні міжнародні та всеукраїнські конференції, семінари, присвячені педагогічній діяльності А.С. Макаренка.

   Тривалу роботу із систематизації та публікації всього величезного матеріалу, накопиченого світовим макаренкознавством провів Андрій Володимирович Ткаченко, доктор педагогічних наук, професор, завідувача кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. З матеріалами  його «Макаренкіани» можна ознайомитися за посиланням:

http://lib.pnpu.edu.ua/makarenkiana